JAK WYPRASOWAĆ KOSZULĘ?

DOBRE WYPRASOWANIE KOSZULI MĘSKIEJ MOŻE POTRWAĆ JEDYNIE KILKA MINUT. NAUCZ SIĘ JAK TO ZROBIĆ IDEALNIE.

Cenna wskazówka: prasujemy jedynie czyste koszule, ponieważ wysoka temperatura żelazka może utrwalić ewentualne przybrudzenia.

Czy wiesz, że elementy koszuli składające się z dwóch warstw materiału (jak np. karczek) prasujemy po jej dwóch stronach?

Rozpinamy guziki, sprawdzamy czy żelazko ustawione jest na odpowiednią temperaturę (uzależnioną od tkaniny) i zaczynamy.

1. Prasowanie rozpoczynamy od kołnierzyka. Od jego środa ku końcom, najpierw po lewej, następnie po tzw. prawej stronie.

2. Przechodzimy do kolejnego elementu jakim są barki. Naciągamy je kolejno na wąską część deski do prasowania. Dzięki temu, z łatwością wyprasujemy trudno dostępne okolice kołnierzyka.
3. Kolejny krok to rękawy. Zaczynamy od mankietów, następnie poruszamy żelazkiem wzdłuż szwów pomijając tzw. kancik. Po wyprasowaniu dwóch stron możemy rozłożyć rękaw tak, aby niezaprasowany kant był po środku, a my przejeżdżamy po nim żelazkiem.
4. Przed nami największe elementy koszuli. Zaczynamy od prawego przodu, następnie plecy i lewy przód, pamiętając o dokładności w przestrzeni pomiędzy guzikami. …

5. i gotowe! 🙂

PAMIĘTAJ, ABY TAK WYPRASOWANĄ KOSZULĘ, ZAPIĘTĄ NA DWA PIERWSZE GUZIKI OD RAZU POWIESIĆ NA WIESZAKU.